Close

Rio

· Updated On · Posted On
Rio
6.7/5193 votat

Rio me Titra Shqip

Me sfond qytetin madhështor të Rio de Zhaneiros dhe pyllin e harlisur tropikal të Brazilit, komedia plot aventurë ka në qendër Blunë, një papagall të rrallë që mendon se është i fundit i llojit të tij. Kur Bluja zbulon se ekziston dhe një tjetër si ai – dhe se ajo është femër – lë rehatinë e kafazit të të tij në një qytezë të Minesotës dhe niset për në Rio. Por vetëm dashuri me shikim të parë që nuk është midis Blusë së zbutur e të tmerruar nga fluturimi dhe femrës tepër të pavarur dhe sypatrembur me emrin Xhull. Të ngecur për të qëndruar me njëri-tjetrin, ata nisen në aventurën e jetës së tyre, ku mësojnë për miqësinë, dashurinë, kurajën dhe të qenit i hapur ndaj mrekullive të shumta të jetës.

Gallery Rio

Komento

Leave a Reply

Your email address will not be published.