Close

Robin Hood

· Updated On · Posted On
Robin Hood
6.4/3505 votat

Robin Hood me Titra Shqip

Fituesi i çmimit Oscar Russell Crowe luan si figura legjendare e njohur me breza të tërë si “Robin Hud”, bëmat e të cilit kanë rezistuar në mitologjinë popullore dhe kanë nxitur imagjinatën e atyre që kanë të përbashkët me të shpirtin aventuresk dhe ndjenjën e drejtësisë. Në shekullin e 13-të në Angli, Robini dhe banda e tij e grabitësve përballen me korrupsionin në një fshat vendas dhe udhëheqin një kryengritje kundër kurorës që do të ndryshojë përgjithmonë ekuilibrin e pushtetit në botë. Dhe qoftë hajdut apo hero, një njeri nga hiçi do të bëhet një simbol i përjetshëm i lirisë për popullin e tij.

Gallery Robin Hood

Komento

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *