Close

Shershaah

· Updated On · Posted On
Shershaah
7.6/14 votat

Shershaah me Titra Shqip

Kjo është historia e një ushtari trim indian – kapitenit Vikram Batra, i cili u bë i famshëm gjatë Luftës së Kargilit në 1999. Shpirti e tij i paepur dhe guximi i tij i patundur në ndjekjen e ushtarëve pakistanezë jashtë territorit indian, kontribuan jashtëzakonisht shumë në Indi, duke fituar përfundimisht Luftën e Kargilit në 1999.

Gallery Shershaah

Komento

Leave a Reply

Your email address will not be published.