Close

Uncle Vanya

· Updated On · Posted On
Uncle Vanya
8/1 votat

Uncle Vanya me Titra Shqip

Xha Vanya është një histori që të zhyt në mendime dhe soditëse e disa miqve dhe të afërmve rusë që jetojnë në një pronë me mijëra pemë. E shkruar nga një nga dramaturgët më të mëdhenj të Rusisë, ajo trajton tema madhështore të jetës së qëllimtë, bukurisë, parave, dhe ekologjisë, edhe pse shfaqja është shkruar mbi 100 vjet më parë. Kjo shfaqje ka personazhe të mrekullueshëm dhe është e mbushur plot zgjuarsi dhe hijeshi.

Gallery Uncle Vanya

Komento

Leave a Reply

Your email address will not be published.